A felújítás menete

1.

Miután restaurátor műhelyünkbe kerül egy antik bútor, mindenképpen szemügyre kell vennünk az állapotát, hogy milyen munkáltatokat kell elvégezni rajta.

2.

Ezt követően egy állapotleírást készítünk, mely pontosan tartalmazza a szükséges munkafolyamatokat, alkalmazni kívánt eljárási technológiákat, illetve a használandó vegyszereket, alapanyagokat.

3.

A megrendelő jóváhagyását követően elkezdjük a restaurációs munkákat, melyek a leírásnak megfelelően a bútor tisztásával, illetve esetenként annak szétszedésével kezdődik.

4.

A teljes tisztítást követően a sérülések, hibák, kitörések helyreállítása, pótlása következik, majd a korhű technológiával az eredetinek megfelelő felületkezelő anyag felvitele.

5.

A hibák kijavításánál elengedhetetlen az eredeti bútordarab színének és erezetének megfelelő faanyaggal történő pótlása, javítása. Itt megjegyezendő, hogy restaurátori alapvető követelmény, hogy amennyiben az adott bútorból hiányzik egy darab, mely a restauráció folyamán másolat készítésével pótlásra kerül, az úgy kell rögzíteni, hogy esélyt adjunk annak a lehetőségnek, hogy amennyiben előkerül a bútor eredeti hiányzó darabja, úgy az könnyen, károsodás nélkül cserélhető legyen.

Szék restauráció
Asztal restauráció